Metoda bioterapii (bioenergoterapii) Zdenko Domancica - Klinika Zdrowie BIOENERGOTERAPIA metoda DOMANCICA

Lawyer
Przejdź do treści

Metoda bioterapii (bioenergoterapii) Zdenko Domancica

Domancic bioterapia
METODA TERAPII BIOENERGIĄ wg Zdenko Domancica
Badania naukowe w Instytucie Onkologii: Ilość kolonii komórek złośliwych (nowotworowych), już po dziesięciu minutach od rozpoczęcia oddziaływania bioenergią, zmniejszyła się przeciętnie o 20% i to w przypadku wszystkich rodzajów badanych komórek rakowych... więcej >>>

Badania naukowe w Instytucie Józefa Stefana: Pod wpływem wiązki kreatywnej bioenergii Domančića, zwykłe kryształy węglanu wapnia zmieniają się i przybierają „żywe” kształty: kwiaty, róże, liście itd. więcej >>>

Brak efektu placebo lub autosugestii: Bioenergoterapia jest efektywna także w przypadku uzdrawiania zwierząt, małych dzieci, roślin czy osób z różnym spektrum zaburzeń psychicznym (tu działanie dotyczy chorób współistniejących).

Kliniczne badania naukowe: Przeprowadzone w roku 1984 badania z udziałem największych autorytetów medycyny szkolnej byłej Jugosławii zostałe udokumentowane w opracowaniu "Uzdrowiciel Domančić – leczenie bioenergią. Raport z badań naukowych", autor Dražen Jakčina. To jest pierwsza w historii próba naukowego zbadania skuteczności bioenergii. Zdenko Domančić wyraził zgodę na przeprowadzenie naukowej oceny efektywności swojej metody u pacjentów cierpiących na zgorzel cukrzycową. Gangrena jest wyjątkowo poważnym i ciężkim schorzeniem, które w klasyfikacji medycyny konwencjonalnej uważane jest za nieuleczalne. Jednocześnie jest to doskonały kliniczny model, na którym można szybko ocenić skuteczność lub nieskuteczność działania konkretnej metody terapeutycznej. więcej >>>

Opinie pacjentów codziennie świadczą o faktycznej skuteczności Metody bioenergoterapii Zdenka Domancica. Tylko rezultat może być dowodem (...)
Zdenko Domancic
Metoda bioterapii (bioenergoterapii)
wg. Zdenko Domancica
Metoda bioterapii (bioenergoterapii) Domancica, powstała ponad 45 lat temu. Jest unikalna w swej prostocie i skuteczności, udowodniona naukowo i praktykowana na całym świecie. Przywraca zdrowie dorosłych i dzieci - tam, gdzie zawodzą inne sposoby.

Od 1993 r. Zdenko Domancic (Domančić) nauczał swojej metody w Klinice Bioenergoterapii w Słowenii – największej tego typu placówce w Europie. Tam też, co roku, przyjeżdżało tysiące osób z całego świata na grupowe bioterapie (bioenergoterapie). Przez lata swojej pracy Domancic uzdrowił ponad 1,5 miliona osób (wraz z terapeutami w klinice w Słowenii), osiągając, w każdej sklasyfikowanej chorobie, efekty poprawy. Za wyniki pracy otrzymał prestiżową nagrodę Prezydenta Słowenii.

Uczestniczył w badaniach nad AIDS prowadzonych przez Uniwersytet Stanford oraz w badaniach nad rakiem w Instytucie Onkologii w Ljubljanie. Wśród jego uczniów są min.: lekarze, pracownicy służby zdrowia, weterynarze i naukowcy. W jego klinice leczyła się słoweńska reprezentacja sportowców olimpijskich.

Zdrowie, według koncepcji energetycznej, związane jest z równowagą energii w organizmie. Nadmiar lub niewystarczająca ilość bioenergii burzy równowagę i skład ciała energetycznego, co stanowi preludium choroby. Należy mierzyć siły na zamiary, dostosować pragnienia do własnych możliwości. Jeśli nie możesz zaspokoić swoich pragnień - jesteś w stresie - Zdenko Domancic

ZASTRZEŻENIE
Niestety, wraz z wprowadzeniem różnych zmian począwszy od marca 2020 roku, które objęły ogólne ograniczenia związane z przemieszczaniem się oraz pobytami w wspólnych pomieszczeniach, a także brakiem możliwości kontynuacji terapii, klinika Domancica w Słowenii była zmuszona ograniczyć swoją działalność. W efekcie większe sesje terapeutyczne przeniesiono do Chorwacji. W międzyczasie, sam Zdenko Domancic przeszedł na zasłużoną emeryturę a jego syn, Stjepan Domancic, podjął decyzję o kontynuowaniu terapii w formie gabinetowej, przyjmując mniejsze grupy pacjentów we współpracy z najbliższymi współpracownikami.


Metoda bioenergoterapii wg. Domancica wykorzystuje Energię Życiową, która jest również znana jako Prana lub Chi, z zamiarem zrównoważenia stanu energetycznego organizmu. Główne cele tej metody to stymulacja systemu immunologicznego, eliminacja dolegliwości bólowych, regeneracja ciała oraz, ostatecznie, osiągnięcie zdrowia i wyleczenia. Bioterapeuta pełni rolę wsparcia w przywracaniu właściwych funkcji organizmu, umożliwiając ciału samoleczenie. Głównym celem terapii jest redukcja lub całkowite wyeliminowanie problemów zdrowotnych.

To właśnie dzięki tej energii nasza fizyczna i duchowa egzystencja jest możliwa. Czasami pokłady energii pochodzą z Ziemi, czasami zaś z Kosmosu i pewne jest, iż umożliwiają życie na naszej planecie. Centra energii, czyli tzw. meridiany, można odnaleźć zarówno w faunie, jak i florze, przede wszystkim jednak u ludzi. Kanały energetyczne zlokalizowane są blisko nerwów, co sprawia, że informacja i energia jest przenoszona poza sam nerw. Podobnie jest w przypadku zjawiska SKIN (zjawisko naskórkowości), które polega na tym, że w przypadku prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości, prąd płynie tylko w cienkiej warstwie powierzchniowej przewodnika. Na podstawie tego zjawiska uzyskano odpowiedź, jak dochodzi do rewitalizacji uszkodzonych nerwów podczas terapii.

Człowiek składa się z energii i materii, a pomiędzy tymi elementami znajduje się krew, która stanowi po części element energii i ciała. Krew spełnia wiele istotnych zadań, mających na celu podtrzymanie procesów życiowych. Ze względu na swe natlenienie krew transferuje energię z Ziemi i Kosmosu, rozprowadzając ją po naszym ciele. Jako przekaźnik wyższych poziomów energetycznych i parametrów z pola magnetycznego Ziemi, aktywnie uczestniczy w transformacji energii.
Właśnie na bazie powyższej teorii Zdenko Domancic stworzył i rozwinął metodę bioenergoterapii, która polega na pobudzeniu systemu immunologicznego do skutecznej walki z chorobą, tak, że ciało zaczyna leczyć samo siebie.
Martyna Fon Zvegelj
Na bioterapię możesz zapisać się telefonicznie w dni robocze, w godzinach 12:30-13:30,
+48 601 260 129 Martyna
+48 601 217 543 Agata
 Created by Klinika Zdrowie
all rights reserved 2009 - 2024


Wróć do spisu treści