Oddziaływanie bioenergią na węglan wapnia - KLINIKA ZDROWIE BIOTERAPIA BIOENERGOTERAPIA

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Oddziaływanie bioenergią na węglan wapnia

 
 
bez oddziaływania bioenergią
bioenergia 1

DOWODY NAUKOWEOddziaływanie bioenergią na węglan wapnia
NAUKOWE BADANIA METODY DOMANČIĆA
LECZENIE BIOENERGIĄ WEDŁUG METODY ZDENKA DOMANČIĆA prof. dr Radovan Starc tłumaczenie: Martyna Fon


Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek cytowanie tekstu wybiórcze bądź całościowe, kopiowanie, wykorzystywanie tylko za wyłącznym zezwoleniem (Martyna Fon)

bioenergia 2

Fizyczne wpływy bioenergii
Fizyczny wpływ bioenergii Zdenko Domančić badał w USA oraz na Uniwersytecie Ben Gurion w Izraelu. Przyjeżdżali do niego goście z amerykańskich uniwersytetów Stanford i Columbia oraz z izraelskiego Ben Guriona.

po działaniu bioenergii
bioenergia 3
bioenergia 4
bioenergia 13
bioenergia 5
bioenergia 6
bioenergia 7
bioenergia 8
bioenergia 9

W roku 2003 w Instytucie badawczo-naukowym Jozefa Stefana w Lublanie przeprowadzono badanie fizycznego wpływu bioenergii na kryształy węglanu wapnia (kalcytu) w roztworze wodnym, w probówce krzemowej. Roztwór został poddany działaniu bioenergii a następnie wyniki pod mikroskopem elektronowym obserwowali, analizowali i udokumentowali nagraniem dr Anton Jeglić, profesor na Wydziale Elektrotechnicznym Uniwersytetu i prof. dr Spomenka Kobe z Instytutu Jozef Stefan w Lublanie. Mikroskop elektronowy (SEM) wyróżnia się wysoką rozdzielczością, która jest, co najmniej sto razy większa od rozdzielczości mikroskopu optycznego. Jeśli pod zwykłym mikroskopem powiększymy oglądaną strukturę tysiąckrotnie, to pod mikroskopem elektronowym możemy ją powiększyć przynajmniej 100.000 razy. Mikroskop elektronowy rozróżnia strukturę wielkości 0,1-0,2 nm (uwaga: 1 nm, 1 nanometr to miliardowa część metra, 10-9 m albo 1 milionowa część milimetra). Poza wysoką rozdzielczością mikroskop elektronowy charakteryzuje duża głębia ostrości. Dlatego właśnie przeznaczony jest do trójwymiarowego obserwowania powierzchni i analizy struktur, co doskonale pokazują zdjęcia.

Pod wpływem wiązki kreatywnej bioenergii Domančića, którą można nazwać „un fascio di bioenergia creativa” zwykłe kryształy zmieniają się i przybierają „żywe” kształty: kwiaty, róże, liście itd. Fascynujące jest to, jaką siłę tworzenia posiada bioenergia w stosunku do martwych kryształów. Proste, kwadratowe struktury pod działaniem bioenergii ożyły. Na powierzchniach liści o różnych kształtach można zobaczyć nawet blaszki i najmniejsze detale, tak jakbyśmy oglądali naturalny liść rośliny.


Podczas analizy kształtów z ożywionych kryształów należy wziąć pod uwagę wielkość kryształu. Rzeczywista wielkość wynosi około 3 µm (1µm to tysięczna część milimetra 0,001 mm albo milionowa część metra). Można się zastanowić, jakie inne kształty lub figury Zdenko Domančić mógłby stworzyć czy ożywić swoją twórczą bioenergią, gdyby uzyskane zmiany mógł zastosować na ekranie i od razu otrzymywać informację zwrotną. Być może mógłby otworzyć także inne kanały twórcze i ze zwykłego roztworu węglanu wapnia stworzyćkształty przypominające zwierzęta, ludzii... Wyobraźnia nie ma granic.

Dlaczego naukowcy wybrali kryształy do badania fizycznych wpływów bioenergii? Ponieważ kryształ jest żywym systemem w fazie wzrostu, bardzo wyczulonym na nowe informacje. Badania dowiodły, że bioenergia Domančića to zarówno energia jak i informacja, stąd twierdzenie, którego wielu już dawno doświadczyło: bioenergia to poinformowana energia. Naukowcy są bardzo zaintrygowani zdolnościami twórczymi bioenergii, bo tylko żywa informacja lub informacja dotycząca życia może nadać kryształom takie żywe formy.

W Instytucie Jozef
a Stefana w Lublanie badane są także inne fizyczne efekty działania bioenergii. Prof. dr A. Jeglic i prof. dr S. Kobe stwierdzili, że przewodzenie elektryczne właściwe tzw. konduktywność, węglanu wapnia w roztworze wodnym pod wpływem bioenergii znacznie się zmniejsza. Stwierdzili też, że na przykład woda butelkowana ze sklepu, pod wpływem bioenergii zmienia swoje właściwości strukturalne o 51%.

Słoweński Instytut "Józef Stefan" (IJS), jest największym instytutem naukowo-badawczym w Słowenii. Zatrudnia ponad 930 specjalistów z różnych dziedzin. Główne obszary doświadczeń to fizyka, chemia, biologia molekularna, biotechnologia, nanotechnologia, technologie informacyjne, fizyka reaktorów, inżynieria jądrowa, energia i ochrona środowiska. Misją Instytutu Józefa Stefana jest gromadzenie i rozpowszechnianie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i technologii z korzyścią dla ogółu społeczeństwa poprzez prowadzenie edukacji, badań naukowych, nauczania i rozwoju zaawansowanych technologii na najwyższym międzynarodowym poziom doskonałości.


bioenergia 10
bioenergia 11
bioenergia 12
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego